בניית חנות וירטואלית – כל מה שצריך לדעת

הקמה של חנות וירטואלית היא בחירה עסקית חכמה של אינספור עסקים בארץ ובעולם, במיוחד בשנתיים האחרונות שבהן חלה צמיחה אדירה בהיקף הרכישות המקוונות. תפעול של אתר אינטרנט שאיננו תדמיתי בלבד, אלא כזה המציע קניות און ליין וקבלת שירות מקוון ממש כמו בחנות הפיזית - יכול להיות פשוט למדי, מה שמסייע לבעלי האתר להיות מעורים היטב בכל המתרחש בו, גם אם הם עצמם אינם מתכנתים או בקיאים במיוחד במחשבים. תהליך הבנייה של האתר עצמו עשוי להיות מהיר ויעיל, במיוחד עבור מי שפועל לפי שני כללים בסיסיים והם – ביצוע מחקר מקדים ויצירת חווית משתמש מצוינת.

גם לעסקים ותיקים – שופינג און ליין מתאים לכולם

 
מיהו קהל היעד של חנויות וירטואליות ומהו היקפו? הנתון הזה היה בעבר מצומצם מאוד, כיוון שהגולשים באינטרנט בכלל והצרכנים בחנויות און ליין בפרט, היו ברובם המוחלט צעירים בגילם והגלישה הייתה חלק אורגני מחייהם מילדות. הם בעיקר לא חששו מחדשנות ומטכנולוגיה, פחד שכן היה קיים אצל הוריהם ואצל המבוגרים בכלל, לפני שנים ספורות. הזמן כמובן עשה את שלו, האמון במערכות הממוחשבות גדל, כך שכיום גיל אינו מהווה חסם לגלישה באינטרנט וגם לא לביצוע רכישות מקוונות, לאור אמצעי אבטחת המידע המתוחכמים הקיימים.
המשמעות היא שמול המחשבים הביתיים בכל מקום בארץ ובעולם, ניתן למצוא אנשים צעירים מאוד ומנגד גם קשישים, שנהנים מהגלישה ברשת ומזמינים באמצעותה מוצרים מעסקים שונים. עניין זה פותח את הדלת בפני בעלי עסקים ותיקים מאוד, שקהל הלקוחות שלהם הוא מ"הדור הישן" – וכעת מצעיד את העסקים הללו אל העידן הנוכחי, תוך שהוא מרחיב משמעותית את האפשרות לקבל שירות מאותו העסק. במקרה של עסקים חדשים לגמרי, ההתכווננות היא מלכתחילה לאון-ליין, כאשר הקמת חנות וירטואלית מהווה חלק בלתי נפרד מהקמת העסק כולו.

דגשים לבנייה של חנות וירטואלית ומדוע חשוב לבדוק ביצועים

 
בנייה של חנות וירטואלית מוטב שתתחיל, כאמור, לאחר מחקר מעמיק ומתוך מטרה לייצר חווית גלישה אופטימלית. הפעולות המקדימות נועדו בכדי לבדוק את הנושאים החשובים ביותר בתהליך הבנייה, שהם: אפיון קהל היעד, מציאת ביטויי מפתח מובילים ועניין המתחרים מאותו התחום הפועלים ברשת. עיצוב החנות וחווית המשתמש, כמו גם מציאת ה"שפה" הייחודית של התוכן באתר ושימת דגש על ביטויי מפתח שיעזרו לגוגל לקדם אותו, כולם מייצרים ביחד אתר שמדבר ישירות אל הגולשים שאותם בעלי העסק מעוניינים להניע לפעולה. הרצון העיקרי הוא לגרום לגולש להישאר כמה שיותר זמן באתר ולא לנטוש לטובת המתחרים, לכן חשוב להכיר את ההיצע הקיים בשוק וליצור נבדלות וייחודיות.
בחינת ביצועי האתר, התנועה הקיימת בו ויחסי ההמרה, הם חלק ממכלול בדיקות שמסייעות לביצוע שינויים ושדרוגים אפקטיביים, אשר עוזרים "לכוון" את האתר ואת החנות עצמה אל הגולשים, כאשר מטרת העל היא הגדלת המכירות והרחבת החשיפה לקהלים חדשים.
 
 
אין תנאי שירות לחנות זו